Kurumsal

Yönetim Kurulumuz

sharebutton

Junichi Tanaka 

Yönetim Kurulu Başkanı

Junichi Tanaka, Keio Üniversitesi Siyaset Bilimleri bölümü mezunudur. Çalışma hayatına 1984 yılında Sompo Japan Nipponkoa Insurance Inc.de (eski adı Yasuda FireMarine Insurance Co. Ltd.) başlamıştır. 1998 yılında  Avrupa'da Afrika ve Orta Asya Departmanın'da müdür olarak görev yapmış, 2004 yılında 2. Osakadan sorumlu Kurumsal Satış Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2009 yılı itibariyle Kurumsal İş Planlama Departmanı Genel Müdürü, 2010 yılı itibariyle ise Osaka Kurumsal Hesapları Genel Müdürü unvanlarına haiz olmuştur. 2014 yılından beri Sompo Holdings ve Sompo Japan Nipponkoa Insurance Global İş Planlama Departmanı Genel Müdürü görevini yürütmektedir. Sayın Junichi Tanaka, Mayıs 2018 itibariyle Sompo Japan Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmıştır.

 

Chikayoshi KONO

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1971 doğumlu Chikayoshi Kono, Waseda Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Çalışma hayatına Sompo Japan Nipponkoa Insurance Inc.'de (eski adı Yasuda Fire&Marine Insurance Co. Ltd) başlamıştır. 2005-2009 yılları arasında Japonya'nın Mie ilinde müdür yardımcılığı yapmış, 2009-2013 yılları arasında ise Sompo Japan Mumbai Liaison Ofisi, Uluslararası İş Planlama Departmanı'nda Müdür olarak çalışmıştır. Nisan 2013'te Sompo Japan Insurance Merkez Ofisine geçerek Uluslararası İş Planlama Departmanında Müdür olarak görev yapan Chikayoshi Kono, Ağustos 2013 itibariyle Sompo Japan Sigorta'ya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Recai DALAŞ

Genel Müdür/Yönetim Kurulu Üyesi

1956 doğumlu Recai Dalaş, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirmiş, yine aynı fakültede Muhasebe Denetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. 1985 yılında Oyak Sigorta'da göreve başlayan Dalaş, 1999 yılında Genel Müdürlük görevine atanmıştır. 2001 yılından beri Sompo Japan Sigorta'da (eski adı Fiba Sigorta A.Ş.) Genel Müdürlük görevini yürütmektedir ve ek olarak Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Gen IWAO

Yönetim Kurulu Üyesi

Gen Iwao, Waseda Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunudur. 1992 yılında Japan Insurance Inc. (eski adı Yasuda Fire&Marine Insurance Co. Ltd.) ailesine katılan Gen Iwao, 1996 yılında Sompo Japan tarafından kamu görevi yapmak üzere görevlendirilmiş, 1998 yılına kadar eski adı Ulaştırma Bakanlığı olan Arazi, Alt Yapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı Sivil Havacılık Bürosu'nda görev yapmıştır. 1998 yılında Sompo Japan çatısına geri dönen Iwao, 1998-2001 yılları arasında farklı birimlerde Müdür Yardımcısı, 2001-2008 yılları arasında ise Sompo Japan'in Brezilya'da bulunan iştiraki Ysuda Seguros S.A.'da önce Müdür Yardımcısı, Sonrasında Genel Müdür ve Direktör olarak çalışmıştır. 2008 yılından 2013 yılına kadar Japonya Ana Merkez'de Global İş Planlama Departmanı'nda Müdür olarak görevini sürdüren Gen Iwao, 2013 yılı Nisan ayı itibariyle ise Sompo Japan Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Hiroyuki HAYASHI

Yönetim Kurulu Üyesi

Waseda Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Lisans Programı mezunu olan Hiroyuki Hayashi, çalışma hayatına 1995 yılında Sompo Japan Nipponkoa Insurance Inc.'de (eski adı Yasuda Fire&Marine Insurance Co. Ltd.) başlamıştır. Çeşitli departmanlarda görev yaptıktan sonra 2009 yılında Osaka Corporate Department'a Bölüm Müdürü ve 2013 yılında Medical & Welfare Market Department'a Müdür olarak atanmıştır. 2014 yılından beri ise Human Capital Department'ta Müdür olarak görev yapan Hiroyuki Hayashi, 2016 yılının Mayıs ayı itibariyle ise Sompo Japan Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.