Kurumsal

İnsan Kaynakları

sharebutton

 

İnsana değer veren, güvenilir, yenilikçi, sürekli gelişen ve istikrarlı bir yapı içerisinde Sompo Japan Sigorta olarak amacımız; çalışanlarımızın kişisel ve mesleki anlamda kendilerini geliştirecekleri ve mevcut potansiyellerini en üst düzeyde kullanacakları fırsatlar yaratmaktır. Bir kurumdan çok bir aile olduğumuza inanıyor, açık iletişim anlayışı doğrultusunda paylaşılan her türlü görüşün bizleri daha da ileri götüreceğini biliyoruz.

Başarımızın sırrı aynı hedefi paylaşan bir takım olarak birlikte hareket etmemiz ve çalışanlarımıza duyduğumuz sevgi ve saygıdır.

 • İnsan Kaynakları Vizyonumuz


 • Aksiyon ve Başarı
 1. Verilere ve gerçeklere göre aksiyon alır, başarıya değer veririz.
 2. Hızlı aksiyon almaya önem veririz.

 

 • Tarafsızlık ve Adalet
 1. Herkese adil ve tarafsızca davranırız.
 2. Herkesin potansiyelini gerçekleştirebilme fırsatı bulduğu çalışma ortamları yaratırız.
 3. Geçmiş başarılarına güvenenlere değil, zorlu işleri üstlenen ve inisiyatif kullanan çalışanlarımıza değer veririz.


 • Açıklık
 1. Net kurallar ve prosedürler üzerine kurulmuş iş ortamları yaratırız
 2. Samimi fikir alışverişlerine, açık tartışmalara ve şeffaflığa önem veririz.

 

 • Eşitlik
 1. Çalışanlarımıza cinsiyetine, milliyetine, inancına, görüşlerine bakmaksızın birey olarak değer veririz.

 

 • İnsan Kaynakları Politikamız

İnsan Kaynakları politikamız; Şirketimizin hedef ve stratejileri doğrultusunda kaliteli insan kaynağını bünyemize katmak ve en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır. İnsan kaynakları olarak, şirket kültürü ve değerleri çerçevesinde katılımcı, işbirliğine ve sürekli iyileştirmeye dayalı bir sistem oluşturmak, çalışanlarımızın profesyonel ve kişisel gelişimlerini desteklemek, iç iletişimi sağlamak, yenilikçiliği, liderliği ve kaliteyi destekleyen ortam yaratmayı ve diğer departmanların çözüm ortağı olmayı hedeflemekteyiz.

 

 • Şirketimizin Yapısı
 1. Genel Müdürlük
 2. İstanbul Anadolu Bölge
 3. İstanbul Avrupa Bölge
 4. Orta Anadolu Bölge
 5. Bursa Bölge
 6. Ege Bölge
 7. Güney Anadolu Bölge
 8. Akdeniz Bölge
 9. Trabzon Şube
 10. Kayseri Şube
 11. Eskişehir Şube
 12. Denizli Şube
 13. Çalışanlarımızın % 75'i Genel Müdürlük, % 25'i Bölge ve Şubelerimizde görev yapmaktadır.
 14. Çalışanlarımızın % 47'si bayan, % 53'u erkek , % 80'i üniversite mezunudur.

 

 • İşe Alım
 • Sompo Japan Sigorta'da işe alımlar yetkinlik bazlı mülakatlarla gerçekleştirilir. Mülakatta adayın öğrenimi, deneyimi, şirketimize uygunluğu ve yetkinlikleri değerlendirilir.


 • Performans Yönetimi
 • Şirketimizde somut ve ölçülebilir hedeflere dayalı açık performans değerlendirmesi yapılır. Her yılın başında her görev için şirket hedefleri, departman hedefleri ve kişisel hedefler belirlenir. Yıl sonunda tüm çalışanların hedefleri ve yetkinlikleri değerlendirilir. Performans değerlendirme ve 360° yönetim tarzı değerlendirme anketi birlikte yapılır. Performans değerlendirme sonuçları eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinde, kariyer planlamada ve ücret yönetiminde etkin rol oynar.

 

 • Kariyer Yönetimi

Sompo Japan Sigorta olarak önceliklerimiz arasında çalışanlarımızın kariyer gelişimi yer almaktadır. Her yıl performans değerlendirmesi sonucunda çalışanlarımızın yetkinlikleri değerlendirilerek gelişim planı oluşturulur ve çalışanlarımızın başarılı olabilecekleri görevlerde ilerlemeleri sağlanır.

 

 • Eğitim Yönetimi

Sompo Japan Sigorta, çalışanlarının bilgi ve becerilerini tanımalarına yardım eden ve onları sürekli geliştiren bir okuldur. Sompo Japan Sigorta'da misyon, vizyon ve hedefler doğrultusunda çalışanlarımızın teknik bilgi ve davranışsal becerilerini geliştirmek amacıyla kurum içi ve kurum dışı olmak üzere sınıf eğitimleri ve işbaşı eğitimleri düzenlenmektedir. Eğitim sistemimiz, çalışanlarımızın kariyerlerini desteklemek, motivasyonlarını ve iş tatminlerini arttırmak üzere yapılandırılmıştır.

 

 • Sompo Akademi

SOMPO Akademi mutlu, donanımlı ve bağlı çalışanlar ile mükemmel müşteri hizmeti yaratarak %100 müşteri memnuniyetini hedefler. Mesleki Gelişim Eğitimleri ile çalışanlarımızın bilgi ve beceri seviyesini artırmak, yetkinlik eğitimleri ile problem çözme becerilerini geliştirmek ve iç-dış müşteri iletişim kalitesini artırmak, ortak, standart bir dil ve tavır oluşturmak temel hedefimizdir.

Çalışanlarımız mesleki ve teknik beceri eğitimlerine yer, zaman ve mekan gözetmeksizin e-learning@sompojapan.com.tr üzerinden ister evlerinden, ister mobil cihazlarından online olarak erişim sağlarlar.

 

 • Kariyer Fırsatları
 • Çalışkan, dinamik, yenilikçi, her şeyden önce insana değer veren Sompo Japan Sigorta Ailesine katılmak ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı siz de yaşamak istiyorsanız;

  İŞ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.